KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14488199
nr 1448 8199
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 26/150, Man med luta. Bildmått: 20,5x14, yttermått inklusive ram: 44x34 cm
Börje Sandelin, svensk målare och grafiker född 1926, död 1970.
Utrop:
600 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:20:17
300 kr
500 kr
1.200 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr
1.900 kr
2.000 kr
Börje Sandelin
Läs mer om Börje Sandelin